Gaj Mače ispao u kupu od Lokomotive

by | lis 21, 2020 | Vijesti

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nogometni klub Gaj Mače oprostio se od kup natjeanja porazom od prvoligaša Lokomotive iz Zagreba. Bio je to praznik nogometa u Zagorju. Domaćin je ušao u utakmicu sa željom za pobjedom. Gosti su u prvom poluvremenu imali posjed, ali bez prilike da ugroze domaćeg vratara. S druge strane momčad Mača odigrala je odlično u obrani, ali iz nekoliko brzih kontranapada pokazala da razmišlja ozbiljno. Lokomotiva je povela u 59. minuti golom Roka Šimića. Treba spomenuti da je nakon ubacivanja iz kuta nastala gužva u petercu domaćih, a vratar Bobinec ostao ležati na podu, što je iskoristio spretni Šimić. Domaćin je tražio prekršaj, ali sudac je priznao pogodak. Domaćin se ne predaje i u 75. minuti također nakon kornera u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snalazi stoper domaćih Jurica Šćuric i prekrasnim pogotkom poravnava rezultat. No već u 81. minuti Lokosi ponovno vode, pogotkom Josipa Pivarića koji je iskoristio jedno nabacivanje i glavom doveo goste ponovno u prednost. Domaćin i dalje igra organizirano, a kada se mislilo da će utakmica završiti rezultatom 1:2, u 93 minuti šok za goste. Golom Martina Šabana domaćin ponovno poravnava rezultat i zasluženo dovodi utakmicu u produžetke. Na početku prvog produžetka, u 94. minuti Lokomotiva je ponovno povela golom Kovačevića za konačnih 2-3. Domaćin je do kraja susreta imao još nekoliko lijepih prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Bila je to odlična utakmica u kojoj je Gaj Mače pokazao da u njegovoj momčadi ima kvalitete da se ravnopravno nosi sa prvoligaškom momčadi.[/vc_column_text][vc_images_carousel images=”30502,30501,30500,30499,30498″ img_size=”750×550″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]